VIMPERÁČEK CUP
V pondělí 30.12.2019 se uskutečnil hokejový turnaj pro hráče ročníku narození 2012 a 2013. Hrálo se
na 2x 20 minut, každý poločas se počítal jako samostatný zápas. Na závěr proběhly nájezdy 3 hráčů
z každé strany.

Ročník 2012

Při dnešním posledním turnaji letošního roku na stadionu ve Vimperku se potkaly týmy Vimperku, Veselí nad Lužnicí a Jindřichova Hradce ročníku 2012 a 2013.

První zápas proti Veselí byl velmi vyrovnaný a rozhodly chyby, ze kterých se musíme poučit a neproměnováni golových šancí. Nakonec jsme prohráli po třetinách 1:4 a 1:6. Nájezdy jsme vyhráli 3:1. Kluci díky skvělému bruslení dokázali držet krok i s velmi kvalitním soupeřem jako je Veselí.

Druhý zápas s Jindřichovým Hradcem o druhé místo jsme suveréně vyhráli 17:2 a 11:3. Kluci předvedli opět skvělé bruslení a soupeře nepustili k žádné větší akci. Nájezdy jsme však prohráli 2:0

Branky :

Jeřábek 14, Maurenc 8, Pravda 5, Fridrich 3, Lom 2, Líbal 1

“Závěrem bych podotkl, jak kluci viděli, že stále musíme ješte více bruslit a že poctivým tréninkem je možné hrát i s velkými soupeři. Nicméně za bojovnost některých kluků musím dát pochvalu. I zde je vidět, že hokej je týmová hra a pokud jedem všichni do předu zakonitě musíme všichni i dozadu, u některých mi toto scházelo, ale veřím, že na tom zapracujem.”

Pořadí turnaje ročníku 2012

1. HC Veselí nad Lužnici,

2. HC Vimperk

3. HC Střelci Jindřichův Hradec.

Ročník 2013
Nejprve domácí nastoupili proti celku Veselí nad Lužnicí. Domácí hráči bojovali, ale soupeř řešil
finální fázi lépe a nakonec v obou poločasech zvítězil: 1. poločas 1:4, 2. poločas 0:3 z pohledu
domácích. Také nájezdy zvládli lépe hosté z Veselí.
V dalším zápase nastoupili vimperští mladíci proti soupeři z Jindřichova Hradce. Zde byl rozdíl ve hře
obou týmu značný a hosté z Jindřichova Hradce pohodlně dokráčeli k vítězství v obou poločasech: 1.
poločas 3:10, 2. poločas 3:11 z pohledu domácích. Také v tomto případě zvládli závěrečné nájezdy
lépe hosté.

Pořadí turnaje ročníku 2013
1. HC Střelci Jindřichův Hradec
2. HC Veselí nad Lužnicí
3. HC Vimperk

Po předchozích úspěšných výsledcích nám turnaj ukázal, že je stále velký prostor pro zlepšení
hokejových dovedností. Musíme tvrdě a poctivě trénovat, abychom mohli s těmito soupeři pomýšlet